Adalbert jõudis meie juurde 10.06.2023 hingamisteede probleemiga ja võimalusega, et ta peab saama antibiootikume elu lõpuni.
Arstiaega oodates sai selgeks, et hingamisprobleemid on tõsised. Tema esi- ja tagakäpad on määrdunud ninanõrega ning seda esineb pigem suuremal määral.


Kliinikus teostati põhjalik uuring ning tehti röntgenuuring kopsude ja pea piirkonna hindamiseks. Adalberti esihambad on ebaühtlase
kulumisega ning arvatavasti on hingamisteede põletik mõjutanud ka tema hammaste kasvu. Röntgenist oli ka näha hambajuurte ülekasvu ja lisaks leiti, et tema roided vasakul pool on murdunud. Need murrud on tänaseks kinni kasvanud, kuid kahtlustada võib kas tema väärkohtlemist või võimalust, et teise küülikuga on olnud tõsisem kaklus.


Alustatud sai pika antibiootikumi raviga ning samuti kaks korda päevas nebuliseerimisega, et hingamisteede põletik välja ravida. Kuna

hambaprobleemid võivad olla seotud põletikuga ja kui need raviga ei kao, peame edasi mõtlema esihammaste eemaldamisele.  Tänaseks oleme hingamisprobleemid saanud kontrolli alla, kuid probleemid saadavad teda elu lõpuni. 


Kui tunned, et saaksid omalt poolt ka Adalberti tervenemisele kaasa aidata, siis ootame annetusi MTÜ Rõõmsad Hüpped arveldusarvele EE817700771008828131.