HAMBAPROBLEEMID

Hambaprobleemid on küülikutel täna väga levinud ning neil esineb tihti hammaste ülekasvu või valehambumust. Probleemid tekivad tihti vale toitumise tõttu, aga ka trauma ja valede pidamispingimuste tagajärjel. Samuti võivad hambaprobleemid olla geneetilised. Küülikutel on spetsiaalse ehitusega hambad, et süüa kuidainerohket taimset toitu ja vale toit võib tekitada tõsiseid hambaprobleeme…

GI STASIS EHK IILEUS EHK SOOLE SULGUS

Iileus (inglise keeles gut stasis või ileus) on väga levinud põhjus, miks küülikud satuvad erakorraliselt kliinikusse. Iileus on tõsine seisund, mis tekib siis, kui soolestiku normaalne liikumine aeglustub või peatub täielikult. Kui see juhtub, koguneb makku ja soolestikku toit ja gaas, mis põhjustab küülikule puhitust ja ebamugavustunnet. Aja jooksul võib see põhjustada dehüdratsiooni ja bakterite ülekasvu, mis võib olla eluohtlik, kui sellega ei tegeleta kohe…

KÜÜLIKUTE LÕIKAMINE – KASTREERIMINE JA STERILISEERIMINE

Kastreerimine ja steriliseerimine ei ole ainult järglaste saamise vältimiseks vaid on ülimalt oluline pika ja terve elu jaoks! Arvestades küülikute heaolu vajadusi, peaksid nad elama minimaalselt paari kaupa ning nende lõikamine võimaldab seda. Mitte ainult ei hoia see ära soovimatuid järglasi, vaid ennetab ka eluohtlikke terviseprobleeme, eriti emastel küülikutel…

MÜKSOMATOOS

Müksomatoos on väga nakkav viirushaigus, mille suremus nakatunud küülikutel jääb 95-99% vahele. Vaktsineerimine on kõige parem viis oma küülikut kaitsta ja neid on soovitatav vaktsineerida iga 6 kuu tagant. 

PODODERMATIIT KÜÜLIKUTEL

Iga küüliku omanik peaks olema teadlik sellest, et pododermatiit, ehk bakteriaalne infektsioon ja põletikuline reaktsioon jäsemetel, on laialt levinud küülikute tervisemure. Haigus tuleneb nii küülikute anatoomiast, kui valedest pidamistingimustest…